הרכב הנאמן שלכם זקוק לטיפול הטוב ביותר על מנת למקסם את הביצועים ולנסוע בדרכים בבטחה. כמו כל אובייקט מכאני גם רכב אמין יכול להיקלע לסיטואציות בהן הוא יזדקק לתיקונים וטיפול בתקלות ובמקרה הזה – חשוב להגיע למוסך ידוע ומוביל.

היכן מתקנים את הרכב?

במוסך רנו / ניסאן ודאצ'יה תוכלו ליהנות משירותם המקצועי של מכונאים מיומנים ומסורים בלי דאגות. מדובר במוסך מוכר ומוביל בעל ותק של יותר מ-50 שנה בתחום של אנשי מקצוע שמכירים את הרכבים עד הפרט הקטן ביותר וידעו כיצד לסייע בטיפול ובתיקון תקלות.

המוסך מציע מבחר שירותים כמו טיפולים מקיפים לרכב כגון פחחות וצבע, טיפול במערכות מיזוג אוויר, חשמל, הכנה והעברה לטסט וכן שירותים דוגמת תיקונים בעקבות תאונות ואבחון מקצועי למגוון רחב של תקלות ושלל הטבות לטיפול ברכב ולחיסכון אופטימאלי בזמן. ברגע שהרכב שלכם ייכנס לכאן תוכלו לדעת שהוא בידיים הטובות ביותר.

מה עושים עם רכב שכבר לא ניתן לתקן?מרכז שירות רנו | מוסך פחחות תל אביב

מה קורה כאשר כבר לא כדאי להמשיך בביצוע תיקונים, כשהוצאות הטיפול והוצאות הביטוח גבוהות לעומת הביצועים של הרכב. רכבים ישנים מונעים חוויית נהיגה ונסיעה טובה ועשויים לזהם את הסביבה ואף לסכן חיים.

לכל זה תוסיפו את יעילות הדלק, הזמן שאתם מבזבזים על תיקונים שוב ושוב ועל הפגיעה בשקט הנפשי שלכם בעת השימוש ברכב.

מבחינה כלכלית, על מנת להחליט איך להמשיך - כדאי לבצע חישוב ולהחליט האם להמשיך לתקן את הרכב ששוהה זמן רב במוסך או עשוי להפתיע אתכם ולא לטובה במהלך הנסיעה או למצוא אלטרנטיבה אחרת.

ניתן לנסות למכור את הרכב הישן, אבל קשה מאוד למצוא קונים בשל המחירים האטרקטיביים וההיצע בשוק ותהליך מכירה של רכב ישן יכול להיות ארוך ומתיש.

אופציה נוספת היא לבצע טרייד אין, אך לא תמיד תמצאו עסקה משתלמת וזו הסיבה שיש מי שמורידים את הרכב מהכביש כאשר מדובר בתיקונים יקרים שדורשים עלויות גבוהות וטיפולים בתדירות גבוהה מדי ופונים לתהליך הורדת רכב מהכביש.

אם החלטתם להוריד את הרכב - הורדת רכב מהכביש מחייבת פנייה למשרד הרישוי, זאת על מנת לבצע הורדה רשמית של הרכב מהכביש ובעקבות פרוצדורה זו כבר לא תוכלו להחזיר את הרכב מהכביש.
על מנת שהורדתו תשתלם לכם במיוחד לאחר כל התיקונים שבוצעו ברכב אפשר בהחלט לשקול את מכירתו לפירוק וגריטה. תהליך פרידה שיכול להשתלם לכם ולסביבה.


פירוק רכב הוא תהליך מכאני שבמסגרתו מכונאי רכב מיומנים מפרקים חלקי חילוף חיוניים מהרכב ומשתמשים בהם לצורך תיקון והנעה של רכבים אחרים. חומר הגלם של המכוניות ממוחזר ועובר לצרכי התעשייה השונים ובדרך הזו ניתן לייצר המשכיות לרכב גם אם אותו רכב ספציפי ירד מהכביש.


כלומר, חלקים ורכיבים שימושיים מהרכב משופצים או נמכרים או ממוחזרים תוך כדי תהליך של הסרת מיכל הדלק, הצמיגים וכדומה. בדרך זו גם נמנע זיהום סביבתי של נסיעה בכביש ברכבים מזהמים וגם נמנעת נסיעה ברכבים שכבר אינם אמינים ואינם בטוחים לנסיעה.

מדוע כדאי למכור רכב לפירוק?

מכירת רכבים שכבר לא מטופלים במוסך לצרכי פירוק יכולה להשתלם לבעלי הרכב היות ומגרשי הרכב הרוכשים רכבים אלה למטרת חלקי חילוף מוכנים לשלם בעד רכבים ישנים.


התמורה בעד הרכב נקבעת בהתאם לשנת הייצור, מצב הרכב, סוג הדגם ועוד פרמטרים. אומנם אין מחירון קבוע לרכבים ישנים, אך ניתן לקבל הצעת מחיר מהגורמים שמעוניינים לרכוש את הרכב למטרות פירוק.

התשלום יכול להיות מועבר באמצעים שונים כמו מזומן, העברה בנקאית, כרטיס אשראי או צ'ק כך שאתם מחליטים באיזה שלב כבר לא משתלם לכם לטפל ברכב במוסך תוך התייעצות עם גורמים מקצועיים ומכירת הרכב לגריטה.

יש לשים לב שאם הרכב כבר לא תקין ובטוח לנסיעה בכביש למוסך או לגריטה, ניתן להסתייע בשירותי גרירה לצרכי פירוק מכל מקום בארץ שפועלים בכל שעה ובכל ימות השבוע כך שהרכב יגיע בבטחה ליעדו ואתם כבר תחליטו האם לרכוש רכב אחר.