רצועת טיימינג ברנו

התזמון הנכון להחלפת רצועת הטיימינג ברכב, עשוי להיות המפתח לשמירה על תקינותו של המנוע ולמניעת נזק בלתי הפיך למנוע הרכב עד כדי השבתתו המלאה. רצועת טיימינג מחוברת בשני קצותיה למנוע. מצד אחד לראש המנוע ומצדה השני לגוף המנוע (בלוק המנוע). התיאום בין הבוכנות הממוקמות בבלוק המנוע לבין השסתומים הנמצאים בראש המנוע מתבצע על ידי רצועת טיימינג, ומבטיח נסיעה בטוחה ושמירת פעולתו התקינה של מנוע הרכב.

רצועת תזמון ברכבי רנו

חשיבותה הרבה של רצועת טיימינג ברכב, מחייבת את התאמת הטיפול להוראות היצרן ולדגמי הרכב השונים. לכאורה, אין כל הבדל בין רצועת טיימינג ברכב אחד לרצועה דומה ברכב אחר, אלא שהחלפתה של רצועת טיימינג (או בשמה העברי, רצועת תזמון) כרוך בהסרת חלקים מן המנוע ובמגע עם מערכות חיוניות אחרות במנוע הרכב. כדי למנוע כיוון לא נכון של הרצועה וכדי להבטיח את תפקודה התקין, חשוב להפקיד מלאכה זו בידיהם של אנשי מקצוע מיומנים, המתמחים בסוג הרכב שברשותכם.

אם ברשותכם רכב רנו וחשוב לכם לתחזק אותו כראוי, כדאי שתזכרו כי מכונאים שמועסקים על ידי מוסך המכונן מורשה רנו עוברים הכשרות והשתלמויות מקצועיות, ומכירים את כל מערכות הרכב מלפני ולפנים. על אחת כמה וכמה, כשמדובר בתחזוקת רצועת הטיימינג הקריטית כל כך לפעילות המנוע. מאחר ו"טיפול טיימינג" נחשב לאחד הטיפולים החשובים והמרכזיים ביותר, הן ברכבי דיזל והן ברכבי בנזין, מומלץ מאד להקפיד לבצעו במוסך מורשה, בו ניתן לקבל אחריות מלאה לעבודה ולחלקים גם יחד.

 

רצועת טיימינג? רק במוסך מורשה רנו

הטווח הממוצע להחלפת רצועת טיימינג ברכב נע סביב 90,000 ק"מ, או כעבור שנתיים נסיעה. יחד עם זאת, מובן שאין להסתמך על נתונים יבשים, ויש לשים לב לכל רעש חריג ברכב, אשר עשוי להצביע על תקלה כלשהי במותחן הרצועה. על מנת שלא להגיע לטיפול בשלב מאוחר מדי, שבו כבר נגרם נזק מסוים למנוע, חשוב לפנות למוסך רנו מורשה, לצורך בדיקתה של רצועת הטיימינג, ולוודא שמותחן הרצועה אינו שבור.

אין להשוות בין רצועה מקורית של יצרן הרכב לבין רצועה חליפית, בכל הקשור לתפקודה התקין ועמידותה בפני בלאי לאורך זמן. כשהדבר נוגע בהחלפת רצועת טיימינג מומלץ שלא לחסוך, ולבחור בשירות ובמוצר הטוב ביותר לרכב הרנו שברשותכם. כך תוכלו להיות רגועים ולדעת שהרכב שלכם מטופל בידיים טובות.

מוסך רנו מורשה – מעקב צמוד

השימוש הנרחב ברכבי רנו בארץ נובע מן העובדה שיתרונה הגדול של חברת רנו נעוץ בבטיחות רכביה. בכדי לוודא כי החברה תקבל תמונה רחבה אודות מצבו של כל רכב ורכב ותוכל לדעת על פי התיעוד מן המוסכים המורשים מתי פניות וטענות המופנות לחברה הינן נכונות ומוצדקות, חשוב להקפיד ולבצע את הטיפולים לרכבי רנו, אך ורק במוסכים המורשים.