רנו – תחזוקה וחידושים

חברת רנו היא יצרנית רכב צרפתית שנוסדה בשנת 1899 כחברה פרטית, אך היא הולאמה על ידי ממשלת צרפת אחרי מלחמת העולם השנייה, לאחר שבעליה נחשדו בשיתוף פעולה עם חברת רנו היא יצרנית רכב צרפתית שנוסדה בשנת 1899 כחברה פרטית, אך היא הולאמה על ידי ממשלת צרפת אחרי מלחמת העולם השנייה, לאחר שבעליה נחשדו בשיתוף פעולה עם הנאצים. היא חזרה לבעלות פרטית רק בשנות ה-80. במסגרת המיזוגים של חברות הרכב בעולם לקונצרנים ענקיים, חברת רנו הפכה לשותפתה של חברת ניסאן והיא מחזיקה במניות חברת ניסאן וניסאן מחזיקה במניות רנו.

החברה מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של כלי רכב, החל ממכוניות קטנות (רנו קליו) דרך מכוניות משפחתיות (מגאן) ועד לאוטובוסים וטרקטורים. לקוחות החברה הם לא רק אנשים פרטיים, אלא גם חברות אוטובוסים וחקלאים.

חידושים של היבואן:

קרסו מוטורס היא היבואנית של רכבי רנו לישראל. חברה זו מציגה לנו, לצרכנים הישראלים, גרסאות חדישות יותר של הדגמים שאהבנו בעבר. רנו קנגו, המשלבת בין תא מטען גדול במיוחד, שיכול לשאת מטען רב, לבין רכב משפחתי מרווח. רכב מסוג זה מתאים לבעלי עסקים המשתמשים ברכבים שלהם כרכבי עבודה, אך זקוקים לו גם בחיים הפרטיים שלהם. רכב הקנגו לא רק משלב את היתרונות הללו, אלא שבנוסף חזיתו יפה להפליא והמחיר זמין לכל כיס.
יפהפייה חדשה נוספת בשכונה שלנו היא רנו קליאו המשופצת, שהולכת ונעשית דומה יותר ויותר למגאן, אך במימדים הנוחים כל כך של רכב עירוני קטן. עיקר השינויים התרחשו בפרונט של הרכב.

ספורט מוטורי:

רנו מספיקה לספק רכבים לא רק לקהל לקוחותיה הרחב והמגוון, אלא גם לא מזניחה את עולם הספורט המוטורי. בשנת 2005 זכתה רנו בדירוג היצרנים בתחרות פורמולה 1 ופרננדו אלונסו, הנהג של רנו, זכה בשנת 2005 בתואר אלוף פורמולה 1 בדירוג נהגים. רנו משקיעה רבות במרוצי פורמולה 1, הן בכל הקשור בפיתוח רכבים והן בהחתמת חוזים עם טובי הנהגים.

ומה באשר לנו, הצרכנים הפרטיים:

הדרך הטובה ביותר לדעת האם הרכב עמיד בפני תקלות וחסכוני בדלק ובטיפולים זה לבחון את הרכבים של חברות הליסינג. רכבי רנו תופסים חלק נכבד ברשימות הליסינג בישראל, וכאן, בחברות הליסינג, נתח השוק המרכזי שלהן, כמו בעצם של כל יצרנית רכבים רצינית. בחירתם של חברות ליסינג ברכב רנו כחלק מהרשימה שלהם מדברת בעד עצמה.

כיצד נשמור על רכב הרנו שלנו:

רכבים אירופאים בכלל וצרפתים בפרט, מוצלחים יותר בהפעלה ידנית ולא בהפעלה של גיר אוטומטי. אנו בארץ פחות מכירים את רכבי הגיר הרגילים של רנו אלא משתמשים יותר בגיר האוטומטי. גיר זה גורם לפעמים לבעיות וחשוב ביותר לזכור לטפל בבעיה בעזרת שירות של מוסך רנו המכונן. המדובר בתקלה אופיינית של הרכב הזה ועובדי מוסך רנו מורשה יידעו לפתור אותה טוב יותר מכל אחד אחר.

רנו היא יצרנית רכבים רצינית ותופסת 4% מנתח שוק הרכב העולמי. החברה מספקת רכבים מכל הסוגים, החל מרכבים פרטיים ועד למשאיות ואוטובוסים. היא גם לא מזניחה את הספורט המוטורי ובולטת בהישגיה בתחרויות פורמולה 1. חברות הליסינג הישראליות סומכות על הרכב הזה, משמעו שגם אנחנו, הצרכנים הפרטיים, יכולים לסמוך על רכבי רנו.