כל המידע המקצועי על רכבי רנו

חברת "רנו" היא יצרנית רכבים צרפתית גדולה מאוד. החברה נוסדה בשנת 1899 על ידי לואי רנו. במסגרת מגמת המיזוגים בשוק הרכב העולמי, רנו משתפת פעולה עם חברת ניסאן היפנית, רנו מחזיקה בכ- 44% ממניות ניסאן, וניסאן מחזיקה בכ- 15% ממניות רנו.

רכבי רנו פופולאריים מאוד במדינת המוצא שלהם, צרפת. הנהגים הצרפתים מעדיפים לנהוג ברכבים עם גיר ידני ולא עם גיר אוטומטי, כפי שמקובל אצלנו. רכבי רנו ידניים מתאפיינים במנועים חזקים ואמינות גבוהה מאוד.

הבעיות מתחילות עם רכבים אוטומטיים. לצערנו, רכבי הרנו קיבלו שם של רכבים לא אמינים ש"לא יוצאים מהמוסך". יש לזכור שמרבית הבעיות של הרכבים הללו נובעות בדרך כלל מהגיר האוטומטי. היצרנית מודעת לבעיות, והיא מנסה לשפר את האמינות גם ברכבים האוטומטיים שלה, שהשימוש בהם נרחב מאוד בארץ. בארץ חשוב מאוד כי טיפול בכל רכבי רנו, יבוצעו אך ורק על ידי מוסך המכונן רנו ניסאן. בצורה כזו יש לחברה מעקב על כל רכב ורכב ואם וכאשר יהיו פניות או טענות לחברה הבינלאומית, היא תוכל לדעת על פי התיעוד מן המוסכים המורשים בהם טופלו הרכבים את אמיתות הפניות והטענות. בתקופה הקרובה עומד להיכנס דגם ה-Fluence והוא אמור להיות דגם אמין יותר מקודמיו.

רכבי הרנו מיובאים לארץ בכמויות גדולות ומשווקים ללקוחות פרטיים, לחברות הליסינג, ולחברות הזקוקות לרכבי עבודה. לרנו יש למעשה פתרונות למרבית צרכי התחבורה של אנשים פרטיים וחברות. אין ספק שיתרונה הגדול של רנו הוא בבטיחות. במדינה שבה תאונות דרכים זו בעיה לאומית של ממש, כל בעל רכב צריך לתת את הדעת לבטיחות של הרכב שלו, במיוחד אם שאר המשפחה שלו נוסעת ברכב הזה איתו.

רנו מקפידה על מתחלים איכותיים, מערכת נעילת גלגלים (ABS) ומערכת יעילה של כריות אוויר למניעה או צמצום של פגיעות גופניות.
לרנו מספר דגמים מובילים בשוק הישראלי, להלן מספר דוגמאות:

רנו לוגאן MCV

זהו רכב גדול המיועד למשפחות גדולות ובו 7 מושבים. המושבים ממוקמים כך שנותנים מרחב לכל נוסע, כדי שהנסיעה תהיה נוחה, לא משנה עד כמה היא ארוכה. בעת הצורך, דגם הלוגאן של רנו יספק תא מטען מרווח במיוחד. רכב זה מיוצר ב-5 צבעים כהים.

רנו סימבול

רכב זה הוא רכב משפחתי עם תא מטען גדול. הרכב מספק חווית נהיגה איכותית במחיר לא יקר, נוחות מרבית ושקט נפשי, תודות למערכות הבטיחות היעילות. גודל המנוע של דגם זה הוא 1.6 A/T.

רנו קנגו

רכב זה מהווה פתרון מושלם למי שזקוק הן לרכב עבודה, והן לרכב לצרכיו הפרטיים. רכב נוח במיוחד לפיקניקים משפחתיים ולמרבים לטייל בטבע. פעילויות מסוג זה מצריכות העברה של הרבה דברים, ובדרך כלל העמסת הרכב מסתיימת בדחיפה ועוד קצת דחיפה וסגירה מהירה. עם קונגו לא תצטרכו לעשות את זה, לא משנה כמה דברים יש לכם. אבל אחד החסרונות של הרכב הזה, זה שהוא נימצא בסוף הסקאלה של זיהום האוויר, אי שם בין 13 ל- 14.

רנו פלואנס

דגם חדש העומד להיכנס לשוק הישראלי, קשה לפספס את הפרסומות ברחובות ובטלוויזיה. דגם זה בעל נפח מנוע של 1,598 סמ"ק. זינוק מ- 0 ל- 100 בתוך 13.9 שניות ומהירות מרבית של 180 קמ"ש. המדובר בדגם משפחתי חדש של רנו, ומבטיחים לנו שהדגם הזה "לא יראה מוסך", זאת בנוסף ליתרונותיו הרבים של רכב רנו.