החשמלית של רנו – רנו פלואנס יתרונות מול חסרונות

רנו פלואנס מאוד פופולארית בארץ ובמזרח אירופה. רכב זה מהווה תשובה נוספת לרכבי הסדאן, (4 דלתות כאשר תא המטען הינו יחידה נפרדת), וכיוון שסוג רכבים זה נמצא בראש סדרי העדיפויות, הוא מצא לו מקום של כבוד בשוק הרכבים. רכב זה פשוט יותר מהרכב שקדם לו, (רנו מגאן), אם מבחינת איכות החומרים ואם מבחינת רשימת המוצרים המשלימים והטכנולוגיה שהוא מכיל. עם זאת כן נזקפים לזכותו לא מעט יתרונות אשר עוזרים לו להיות ממותג במקום גבוה.

יתרונות

בין היתרונות השונים ניתן למנות מספר גורמים: ראשית כל מדובר על חלל יחסית גדול. למרות שמדובר על מכונית משפחתית, מרחב הפנים שלה גדול מאוד ומרווח, וזאת הודות לבסיס גלגלים שהוארך מדגם המגאן, וגם מאחור לא חסר ריווח, כלומר תא המטען מאוד גדול, (530 ליטר- 200 ליטר יותר מגרסת המגאן), כך שבנוחות ניתן להכיל בו מספר תיקים, ציוד קמפינג, קניות, עגלת תינוק וכל מה שעולה בדעתכם. בנוסף ההבטחות האחרונות הן שהרכב החדש, רנו פלואנס, אינו רואה מוסך, אכן הבטחה מושכת ובעלת ערך רב, שניתן רק לתאר את החיסכון הכספי שלה ומכאן שגם את המשך הפופולאריות. ובאשר לאמיתות ההבטחה, רק ימים יגידו.

עיצוב

מבחינת עיצוב, הדעות מעט חלוקות. מצד אחד מדובר על רכב עם נוכחות אשר כן מושך הסתכלות שנייה, אך עם זאת הקווים מעט קשים מידי, כך שהמראה הכללי אינו הרמוני במיוחד והתוצאה הסופית אינה מעמידה את רנו פלואנס כרכב מרהיב ונחשק. גם באשר לעיצוב הפנים לא מדובר על הצלחה גדולה, כך שגם תא הנוסעים לוקה בחסר בכל הנוגע לעיצוב. עם זאת מבחינת מרחב מדובר על הצלחה, כך שגם מאחור יכולים לשבת שלושה אנשים מבלי לחשוש שהברכיים שלהם ייגעו אחת בשנייה.

ביצועים

בגדול מדובר על ביצועים מספקים, לפחות כל עוד לא מדובר על חולי הגה אשר מבקשים גם ליהנות מנסיעה שכוללת משחק בביצועי הרכב. מנוע הבנזין אינו כה חזק, ובקטגוריה זו לא חסרים רכבים בעלי מנועים יותר מרשימים. עם זאת התיבה האוטומטית כן סבירה, ואילו צריכת הדלת ממוצעת. באשר למנוע הדיזל- מדובר על צריכה מדהימה, שמומלצת עבור כל משפחה אשר מחפשת לחסוך. בנוסף ההגה מעט קל מידי, ואילו היכולת הדינאמית לוקה בחסר. עם זאת יכולת הזינוק שלו מדהימה, מדובר על זינוק מהיר ממהירות אפסית למהירה תוך 14 שניות.

ולסיכום

לסיכום ניתן לומר שאם ברמה העיצובית מדובר על רמה ממוצעת ולא מעניינת, וגם אם מדובר על ביצועים ממוצעים שאינם שווים אזכור נוסף, הרי שבסה"כ, כן מדובר על רכב משפחתי מומלץ, כיוון שהוא כן מרווח, וכן מעניק מענה מספק. בנוסף אם מדובר על גרסת הדיזל, הרי שבכלל מדובר על עסקה משתלמת, כיוון שמדובר על חיסכון לטווח הרחוק.