מילוי גז למזגן הרכב

image_pdfimage_print

תארו לכם את הסיטואציה הבאה: יום שמש חם וישראלי. אתם נוסעים ברכב, שומעים את צלילי הרדיו שבוקעים, שרים ונהנים… ופתאום מרגישים חום כבד ברכב. בדיקה קצרה מגלה שהמזגן לא מקרר כמו שצריך. אין ספק שמדובר באחת התופעות המרגיזות שיכולות להתרחש. החום ברכב יכול לגרום לעייפות, עצבנות ולחוסר ריכוז, פרמטרים שיכולים להיות קריטיים בעת הנסיעה. אם כן, היכן הבעיה יכולה להיות? סיבות שונות ומגוונות יכולות להיות הגורם לבעיה. אחת מהן היא הצורך במילוי גז לרכב.

מילוי גז למזגן הרכב

בכל שנה, מערכת המיזוג ברכב מאבדת כ-10 אחוז מהגז וכאשר מזגן הרכב פועל בצורה פחות יעילה, הדבר מעיד כי התרחשה דליפה של הגז ויש צורך למלא את הגז ברכב או לתקן את מערכת מיזוג האוויר. לפני שאנו ממלאים גז, חשוב קודם לשלול סיבות אחרות שעלולות להשפיע על תפקוד המזגן, למשל בעיות במערכת החשמל ברכב, כמו אי כניסה של המדחס לפעולה, מערכת חימום שלא סגורה היטב וגורמת לדליפת חום, מאוורר שלא עובד ועוד מגוון סיבות.

כיצד מטפלים?

ראשית, מגיעים למוסך לבצע אבחון ראשוני של הבעיה ולגלות את המקור שלה. כפי שציינו, יש שלל סיבות שיכולות לגרום למערכת המיזוג ברכב שלנו שלא לעבוד. לאחר שפניתם למוסך מקצועי שבדק את המערכת והגיע למסקנה שיש צורך לבצע מילוי גז, חשוב לדעת שיש שני סוגים המשמשים מילוי למזגני הרכב. הסוג הראשון בו השתמשו עד שנות ה-90 מכונהR12  ונקרא היום בשם "הגז הישן". היום מקובל יותר להשתמש ב"גז החדש" R134a המכונה (HFC).

עלויות

מילוי גז למזגן הרכב, הוא לא סיפור יקר. באם מדובר בהוספת גז בלבד, עלותו יכולה להסתכם ב-150 ₪. במקרים אחרים עלות התיקון יכולה להגיע ל-400 ₪, כאשר המחיר תלוי בתקלה ובמצב המשתנה מרכב לרכב.

היכן מטפלים? רק במוסך המכונן!

המזגן שלכם לא עובד? אתם לא בטוחים מה התקלה? מוסך המכונן בדיוק כאן בשבילכם! מוסך המכונן, מוסך מורשה לרכבי ניסאן ורנו הינו מוסך עם ניסיון של שנים רבות, המעניק את כל סוגי הטיפולים לרכב. מאחר ומדובר במוסך מורשה, הוא מתעדכן באופן שוטף בטכנולוגיות החדשות ונמצא בקשר מתמיד עם היבואניות. הידע הרב שצברה החברה עם השנים גרמו לכך שמבחינת המקצועיות, היא נמצאת בשורה הראשונה עם כל המוסכים המובילים בארץ. במוסך המכונן תקבלו שירות מקצועי, איכותי ויעיל.

אז במידה והמזגן שלכם מתקלקל, אל תחכו לימי השרב הקיצוניים, פנו עוד היום למוסך המכונן.

צרו קשר