יצרן, יצרן שעל הקיר… מי המכונית הכי יפה בעיר?

אומרים שלבחור רכב זה יותר קשה מלבחור אישה.

כשאנחנו ניגשים לחנות לקנות חפץ מסוים אנחנו נבחר את החפץ שמייצג הכי טוב את מי שאנחנו ואת אופי חיינו.

קל וחומר כשמדובר בקניית רכב, בכל פעם שמהדהד בנו הרעיון להתחדש ברכב אנחנו נתחיל במסע של שיעורי ובית חיפושים אחר התוצר המושלם.

כזה שיפגין את החוזק שלנו אך עדין ישמור על מראה עדין וטוב. אולי נבחר במראה יוקרתי אך פרקטי. ננסה לשלב בין כמה עולמות,

זאת המטרה של יצרני הרכב הידועים, ליצור עבורנו את "החבילה" המושלמת. בשביל לעשות קצת סדר בבלאגן ריכזנו עבורכם את חמשת היצרניות המובילות והטובות.

אחרי זה כל מה שתצטרכו לעשות זה רק לבחור את הצבע.

 

במקום ה-1  – יפן.  דברים טובים באים באריזות יפניות קטנות.

 

כשאתה מייצר משהו אמין וטוב הסיכוי לפידבק שלילי הוא אפסי עד כמעט לא קיים, גם האדם הכי סקפטי בחדר יודה כי המכונית היפנית פשוט אמינה.

מעבר לכך שבכבישי ישראל מתגלגלים להם יותר מ 40 אחוז מכלי הרכב המיוצרים ביפן, גם סקרים עולמיים מעידים כי מכוניות יפניות מתקלקלות הכי פחות.  חוזרים אחורה לשנות התשעים המוקדמות, לרגעים בהם התאהבנו במיצובישי שהיה בה הכל וכל מה שחלמנו עליו, התלהבנו מהטוויטה שמפגינה חוזק בלתי ניתן להריסה, נדלקנו כמו נערים בתיכון מההונדה הספורטיבית ומצאנו את הנחלה עם מאזדה שאמנם לא היה בה משהו היסטרי ומיוחד אבל שום דבר לא התקלקל בה והתמכרנו לזה.

בסקר שנערך באתר מדרג, 50 אחוז מבעלי המוסכים בחרו בטויטה בעדיפות ראשונה כיצרנית הרכבים האמינה ביותר. הנתונים שמופיעים בסקר מתייחסים לבחירה של המוסכניקים כיצרנית הרכב האמינה ביותר בעדיפות ראשונה. מסתמן כי כשנשאלו המוסכניקים מי היצרנית מספר אחת הם אמרו או טויטה או מאזדה.

אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו השתכנענו.

 

במקום ה- 2 ארה"ב.     מעוז מותגי הרכב.

 

נכון, אי אפשר לקחת לגברת את תואר המייסדת במהפכת הרכב, אבל זה היה בשנת 1903 כשהצליחה להוזיל בצורה משמעותית את עלויות פס היצור של מכוניות פרטיות. ונכון, אולי גם אי אפשר לקחת ממנה את התואר לאחת מתעשיות הרכב המשגשגות והמפותחות בעולם.

רכבים אמריקאים ידועים בביצוע הגבוה שבא לידי ביטוי במנועים עוצמתיים המאפשרים להגיע למהירות מרבית וביצועים מרשימים על כביש שמאפשר זאת. אין ספק שמבחינת עיצוב, מכוניות אמריקאיות נחשבות למרשימות ביותר.בין אם זה קו עיצובי המשדר עוצמה, פרסטיז' או שימת דגש על נוחות מרבית בפינוק תא הנהג והנוסעים מאחור.

מאידך, על אף האמינות, החוזק והנראות, עקב האכילס הנו צריכת הדלק. זאת החולשה של רכב אמריקאי, מותגי רכב אמריקאים ידועים כרכבים לא חסכוניים בעליל או בשפה שלנו "רכב ששותה דלק". ועלויות תיקונים גבוהות.

 

במקום ה- 3  גרמניה.   דָנְקֵה, אַבֵּאר דַאס איסְט צוּ טוֹיְר .

 

באחד המחקרים שנערכו באוניברסיטת מנצ'סטר התברר כי רק 24 אחוז מהישראלים מוכנים לקנות מוצרים מתוצרת גרמניה, כנ"ל לגבי רכבים. יחד עם זאת, יש לה מספר לקוחות קבועים במדינה ובכללים צה"ל, שמעניק מכונית חדשה מדגם החברה לכל אלוף בצבא. כיום מכוניות פולקסווגן נמכרות בתדירות גבוהה בארץ ונשמרת איכותן ע"י טיפול במוסך מורשה מרכזי סיאט-פולקסווגן. בגלל היותן מכוניות זולות יחסית, אמינות ובאיכות דומה למותגי מכוניות אחרות שנמכרות בארץ כמו מרצדס, אופל וכמובן, אם כל המכוניות BMW.

השימוש בטכנולוגית TSI, שהיא טכנולוגיה חדשה עבור מנועי הבנזין, מביאה אלינו מנוע קומפקטי, בעל עוצמה רבה וצריכת דלק נמוכה. חלק מפחי הפלדה משמשים לבניית שילדת הרכב עוברים טיפול טרמי המאפשר להם קשיחות וחוזק גבוהים ללא משקל. לא סתם מדובר ברכבים יוקרתיים – שכן מדובר במנוע החזק בעולם!