חשיבות הצמיגים בטרקטורונים

image_pdfimage_print

הטרקטורון הוא כלי מודרני להתניידות אתגרית ופעילויות אתגריות. אחד מהנושאים היותר חשובים בתחום נהיגת השטח הוא דווקא תחום בטיחות ואיכות הצמיג, מאחר שעליו מונחת האחריות הכבדה ביותר של בטיחות ואיכות הנסיעה והנהיגה בכלי רכב זה. מאחר שכלי רכב זה הוא מסוג כלי הרכב "הפתוחים", חשוב מאוד לשים דגש מיוחד על בטיחות האחיזה בכביש ובתנאי השטח המורכבים בהם בדרך כלל נהוג לעשות שימוש בטרקטורון.

בחירת צמיגים לטרקטורונים ראוי שתתבצע על ידי אנשי שטח ומומחים מקצועיים בתחום השטח והנהיגה בשטח. התקנת צמיג במוסך בלתי מורשה/מקצועי בתחום הנהיגה האתגרים היא בבחינת סיכון לנהג כתוצאה מחוסר היכולת להעניק את האפשרויות והמגוון הדרוש לבחירה והתאמה

נהיגת שטח היא אחת הפעילויות האתגריות האהובות ביותר בארץ ועל אף שתחום השטח ונהיגת השטח איננה מפותחת כמו במדינות אחרות, קיימת נהירה משמעותית אל התחום. כדאי להעדיף לקבל שירות והמלצה מגורמים מוסמכים ומקצועיים כדי לקבל את מלוא החוויה המהנה והבטיחותית ביותר, ככל האפשר.

בדיקה והתאמת המידה לטרקטורון ומודל הטרקטורון

בדיקת מידת צמיגים לטרקטורון חשובה ביותר לאיכות נסיעה ונהיגת שטח ברמה גבוהה. חוסר התאמה ולו הקלה ביותר של הטרקטורון תשפיע באופן ישיר על הנסיעה בשטח עצמו גם אם לא תורגש בדרכים הרגילות.
איכות הנסיעה והנהיגה בשטח, במיוחד כאשר עושים שימוש בטרקטורון מקיימת הבדל משמעותי אל מול הדרכים הרגילות כתוצאה מההתמודדות של הטרקטורון עם תנאי שטח בלתי צפויים, כמו מכשולים טבעיים ואנושיים.

אחיזת הצמיג בדרך בתנאי שטח מורכבים

אחיזת הצמיג ורמת אחיזת הצמיג בתנאי שטח אתגריים היא בין המאפיינים הקריטיים לבטיחות הנהיגה בטרקטורון. הבטיחות בשטח מבטאת באופן משמעותי על ידי יכולת אחיזתו של הצמיג בכביש גם במקרים של נהיגה בדרכים ומסלולים לא סלולים ומשובשים מאוד. אחיזת הצמיג של הטרקטורון חייבת להתאים את עצמה לתקריות כאלה, במיוחד מאחר שאלה הן בדיוק הדרכים אותן מחפשים הנהגים אשר מבקשים לעצמם אדרנלין בכמויות בסיסיות ומעלה.

חשיבות בדיקת הצמיג לפני היציאה אל השטח

בכל יציאה אל השטח ואחרי שמגיעים אל שטח המסלול, חשוב לבצע בדיקה ממוקדת לצמיג ולתקינותו, לוודא שלא קיימים תקרים ושיש ברשותכם גלגל רזרבי, שלא כמו בכביש גם הנהיגה הקצרה ביותר של כמה מאות מטרים על טרקטורון בעל גלגל אחד מפנצ'ר עשויה לגרום לאסון.

היכן כדאי לרכוש ולהתקין צמיגים לטרקטורון?

צמיגים לטרקטורון מומלץ לרכוש ולהתקין אך ורק במקומות בעלי הסמכה וניסיון מוכח בעבודה עם רכבי שטח ורכבי נהיגה אתגרית. אל תתפשרו על פחות מזה, גם לטובת חווית נהיגה מקסימאלית וגם לטובת השמירה על הבטיחות שלכם, במיוחד בכלי רכב זה בעל אופי פתוח בשונה מרכבים יציבים יותר, כמו ג'יפים, האמרים ולאנד רוברים אשר הם עצמם כרכבים מאופיינים במבנה בעל אחיזה יציבה בתנאים משובשים ומורכבים.

צרו קשר