הכן רכבך לחורף – חורף 2017-2018

image_pdfimage_print

הלילות מתקררים, הגשמים הראשונים מצננים את האוויר ואפשר בהחלט להגיד שהחורף כבר כאן. כדי שלא תתפסו עם הרכב בלתי מוכנים, הכנו לכם רשימה קצרה של כל מה שחשוב לבדוק לפני שיגיע המבול:

 • צמיגים
  צמיגי הרכב מקשרים באופן ישיר בין הרכב לכביש. חשוב מאוד לבדוק אם הצמיגים אינם יבשים, ולוודא שלא מופיעים עליהם סדקים. למען בטיחותכם – היכנסו לבדיקה במוסך ואם יש צורך, מומלץ מאוד להחליף כבר את כל ארבעת הצמיגים. אל תשכחו לבדוק גם את תקינותו של הצמיג בגלגל החלופי.
 • בלמים
  מנסים לבלום ושומעים חריקות? מקבלים תחושה ספוגית בעת לחיצה על דוושת הבלמים? כנסו מיד למוסך ובקשו לבדוק את רפידות הבלמים, צלחות הבלימה ואת תגובת המערכת. זיכרו: כאשר הכביש רטוב, כל שנייה קריטית למהירות התגובה.
 • מפשיר אדים
  מערכת הפשרת האדים בטיחותית וחיונית לנהג. היא מאפשרת ראות טובה בגשם ובטמפרטורות נמוכות במיוחד, לכן כדאי לקראת החורף להפעיל לכמה דקות את המזגן על מצב חימום ולבדוק האם היא עובדת כראוי. טיפ: להפשרת אדים מושלמת רצוי לווסת את החימום לדרגה נמוכה או בינונית, ולא לדרגה גבוהה.
 • מגבים
  מגבי הרכב הם אמנם רכיב פשוט יחסית אבל בלעדיהם לא ניתן לנהוג בחורף. בדקו שהגומי אינו יבש וסדוק והפעילו אותם. ככה תוכלו לראות שאין בעיה מכנית ולא בעיית תקינות. במידה ויש בעיה, אל תדחו את הטיפול בה – אם הגשם יפתיע אתכם, אתם תודו לנו.
 • מערכת החימום
  הטמפרטורות הנמוכות בחוץ וברכב גורמות לאיבוד תחושה בקצות האצבעות. אפשר אומנם לנהוג עם כפפות, אך מצב זה אינו מומלץ מאחר שאין מגע פיזי בין הידיים להגה או לתיבת ההילוכים. לקראת החורף, הפעילו למשך מספר דקות את מערכת החימום: ודאו שאוויר חם זורם היטב מכל הפתחים העליונים והתחתונים (חימום לרגליים).
 • כיוון פרונט
  כיוון פרונט נועד לתקן את איזון הגלגלים הקדמיים ברכב. האיזון חשוב במיוחד למניעת החלקות או סטיות פתאומיות מהנתיב, רעידות ועוד. כיוון הפרונט נעשה באופן ממוחשב, ובו מתוקנת זווית המתלים לפי הוראות היצרן – בכך משתפרים ביצועי הרכב וניתן גם להאריך את חיי הצמיגים. פרונט שאינו מכוון יגרום לרעידות בהגה, נטיית הרכב ימינה או שמאלה במהלך הנסיעה, בלאי מהיר בצמיגים וצריכת דלק גבוהה.
 • מערכת בקרת יציבות – ESP
  ESP – Electronic Stabilization Program – היא מערכת בקרה ממוחשבת השומרת על יציבות הרכב בעת מצבי חירום: סטייה פתאומית לנתיב הנגדי, החלקה, איבוד אחיזה ועוד. המערכת פועלת באמצעות חיישנים בכל אחד מארבעת הגלגלים, ומומלץ מאוד לוודא את תקינותה במוסך אחת לשנה – רצוי כבר בעונת הסתיו.
 • ABS – מערכת המונעת נעילת בלמים
  מערכת זו נועדה כדי לקצר את טווח הבלימה ומנוהלת על ידי מחשב. במצבי חירום כאשר המערכת מתערבת בבלימה, תוכלו להרגיש רעידות קלות מכיוון הבלמים. אלו הם למעשה פמפומים מהירים של רפידות הבלימה המונעים נעילת גלגלים והחלקה מסוכנת. גם כאן, רצוי לבדוק מדי שנה את חיישני המערכת במוסך ולוודא את תקינותה.
 • נוזל אנטי פריז
  המים במערכת הקירור של הרכב אינם מים רגילים. הם מותאמים במיוחד לצינורות הרדיאטור והמנוע, אך בטמפרטורות נמוכות עלולים לקפוא, לשתק את המערכת ולהשבית אותה לחלוטין. כדי למנוע מצב זה, יש להקפיד על שימוש במי קירור מסוג אנטי פריז. נוזל זה מונע חלודה, קורוזיה וקיפאון, וכן מונע התחממות יתר.
 • מצבר
  מתי בפעם האחרונה החלפתם מצבר ברכב? במסגרת הכנות הרכב לחורף 2018 בדקו את תאריך הייצור שלו, ואם חלפו שנתיים – אנחנו ממליצים להחליף אותו במצבר חדש.
 • אורות
  מערכת התאורה ברכב מאפשרת לראות אתכם כראוי על הכביש – על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במזג אוויר גשום וסוער. הפעילו את כל התאורות וודאו שהן פועלות כראוי: אור גבוה ואור דרך, אורות ערפל, אור הילוך אחורי וארבע נורות האיתות.

שיהיה לכם חורף חם ובטוח!

צרו קשר