הכן את רכבך לקיץ

image_pdfimage_print

עונת הקיץ כבר ממש בפתח, החום מורגש היטב באוויר ורבים מאיתנו כבר מתכננים את החופש הבא שלהם. כדי לחסוך זמן, כסף וכוחות נפשיים, אבל אולי בעיקר כדי לשמור על הבטיחות ועל החיים שלנו, מומלץ מאוד להכין את הרכב לקיץ, כדי שלא נתקל בהפתעות יוצאות דופן.

רבים מאיתנו מכירים בחשיבות של הכנת הרכב לחורף, כאשר אנו צריכים לוודא שמערכות הרכב תקינות על מנת שהנהיגה שלנו בקור ובגשם תהיה בטוחה ונעימה. אולם, רק מעטים מאיתנו מבינים כמה הכנת הרכב לקיץ הינה הכרחית ובדיוק באותה המידה כמו בחורף. במאמר הבא אגדנו עבורכם את כל המידע הנחוץ אודות הכנת הרכב לקיץ.
קודם כל, בדיקה מקיפה. כדאי לבצע בדיקה יסודית ומקיפה במוסך בכל מספר חודשים. בדיקה הכרחית זו סוקרת את כל המערכות החיוניות שברכב ומוודאת שכולן במצב תקין. באם יש לכם טיפול תקופתי בקרוב, מומלץ בהחלט להקדים אותו.

צמיגים

הצמיגים הם פריט הבטיחות החשוב ביותר ברכב. הם אלו הבאים במגע עם הכביש, באמצעות האוויר שבתוכם והגומי העוטף אותם הם תומכים במשקל הרכב, משפרים את האחיזה וכמובן בולמים זעזועים. עם הזמן, הצמיגים מתבלים וביצועיהם הולכים ופוחתים. נסיעה ברכב עם צמיג לא תקין היא סכנה חמורה ביותר ולא משנה מה מזג האוויר בחוץ. אין ספק שצמיגי הרכב מאבדים את האחיזה שלהם מהר יותר בחורף, כאשר אנו מדברים על כביש רטוב, אך עם זאת חשוב לדעת שהצמיגים חייבים להיות תקינים לאורך כל השנה.

מומלץ ביותר לבדוק אצל איש מקצוע את הלחץ של האוויר ולבדוק גם את תקינות הגומי. בנוסף, כדאי לבדוק האם קיימים סדקים בדופן, המצביעים על התיישנות ולעיתים על פגיעות יותר בעייתיות. אם יש צורך, אל תהססו. החליפו את הצמיגים!

קירור מנוע

יש לבדוק האם נוזל הקירור שמגיע ממיכל העיבוי מגיע עד הסימן הרצוי. אם נדרשת תוספת, הוסיפו נוזל ייעודי, תוך בדיקה מהיכן נעלם חלק ממנו. אם נוזל הקירור שברכב אינו מצויד בכמות הנדרשת אל תתחילו בנסיעה.

מצברים.

אם המצטבר עייף, הוא עלול להיגמר ללא שום התראה מראש (ואף אחד לא רוצה שזה יקרה לו). בכל מוסך היום תוכלו לבצע בדיקת מצבר, וכמו שאומרים, יפה שעת אחת קודם.

מיזוג ואוורור

ואולי בזה דווקא היינו צריכים לפתוח. החום הישראלי, כשהוא בשיאו, יכול להיות ממש בלתי נסבל. על כן קיימת חשיבות גדולה במיוחד למיזוג ולאוורור ברכב. לאחר שבחודשי החורף לא הפעלנו את המזגן, סביר להניח שפתחי האוורור התמלאו באבק ובלכלוך רב. מומלץ כמובן להקדים ולהפעיל את מערכת המיזוג. במידה ואתם לא מרגישים מספיק קור, כנראה שמיכל הגז אינו מלא עד הסוף. לתקלה זו מומלץ לפנות למומחים בתחום אשר יאתרו את הבעיה ויטפלו בה כנדרש.

מגבים

כן, מגבים. אחד מהתפקידים של המגבים הוא לשמור על שמשה קדמית נקייה מכל מיני הסחות והפרעות, כולל יתושים, חרקים ושאר מרעין בישין. בקיץ הם נוטים להתייבש במהירות, להתבלות ולאבד מיעילותם.

ולבסוף, כמה דברים שכדאי שיהיו לכם ברכב

√ צלון לשמשה הקדמית
√ מגבת – לכסות את ההגה במידה ואין צלון
√ כובע מצחייה
√ משקפי שמש
√ נוזל קירור למקרי חירום
√ בקבוק מים לשתייה

אין ספק שחשוב ביותר לשמור על הרכב לאורך כל השנה, בלי קשר למה מזג האוויר בחוץ. בסופו של יום מדובר כאן על החיים שלנו, והם חשובים יותר מהכול.

צרו קשר