איך נמנע הופעה של תקלות ברכב?

image_pdfimage_print

בואו נהיה כנים ונאמר. אף אחד לא אוהב להגיע למוסך עם תקלות שונות שצצו ככה בהפתעה. אמנם, הפתעות חיוביות יכולות לעשות לנו את היום, ולשנות אותו לטובה, אבל הפתעות שליליות, יכולות לגרום לנו לנזק ולהוצאות כספיות מיותרות, כל שכן כשאנחנו מדברים על הפתעות שליליות כדוגמת תקלות ברכב. יחד עם זאת, חשוב להזכיר ולומר, שלמרות שאנחנו במוסך המכונן, נעניק לכם את השירות המקצועי, האיכותי והמהיר, עם מספר טיפים חשובים תוכלו לשמור על הרכב שלכם, ולהימנע מביקורים מיותרים במוסך. הרווח שלכם.

נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר. שמירה על תחזוקה ועל ניקיון הרכב.

אין ספק, שלנושא התחזוקה והניקיון ברכב יש משקל רב, שכן בצורה כזו, הרכב שומר על ערכו ועל תפקודו מפני אבק, טל ועלים. במידה ואלו מצטברים, הם יכולים לגרום לנזקים שונים כמו התפתחות של סדקים וחריצים באותן שכבות שמגינות על צבע הרכב. בנוסף, הם יכולים לגרום לבלאי של הצבע, ובמקרים חמורים אף יותר לסתימות בצינורות הניקוז שנמצאים בצידי השמשות. אין על כך עוררין, אם תקפידו על התחזוקה ועל הניקיון של הרכב בכל עת, תצמצמו באופן משמעותי את כמות הביקורים שלכם במוסך.

שטיפה של חלונות הרכב.

בכל הקשור לשטיפה של חלונות, אסור להקל ראש. על מנת שנוכל לנהוג ולנסוע בצורה בטוחה, חשוב במיוחד להקפיד על שטיפת החלונות ברכב, גם מבפנים וגם מבחוץ, שכן כך מתאפשר לנו שדה ראייה נקי. השיטה הטובה ביותר היא לקחת דלי עם סמרטוט רך, ספוג וסבון. לאחר 25 דקות של ניקוי, החלונות שלכם והרכב שלכם יראו חדשים.

 

בדיקה ומילוי של שמן.

כאשר אנו בודקים את כמות השמן במיכל באופן תמידי, אנו יכולים לזהות בקלות נזילה של שמן. נזילות כאלה יכולות להעיד על תקלות מגוונות במנוע. במידה ואכן חסר לכם שמן, תוכלו למלא אותו בקלות במספר שלבים פשוטים: קודם כל, משכו החוצה את מד השמן, שלפו אותו ונקו עם במטלית או נייר סופג. לאחר מכן הכניסו אותו בחזרה, והוציאו שוב. השמן אמור להיות בין 2 הסמנים ליד קצה המדיד, שקוף ונקי.

בדיקת אורות.

בדיקת אורות, היא פעולה פשוטה ולא מסובכת. תוכלו לבצע אותה כאשר אתם נמצאים בחניה. במידה ויש שריפה בקצב מוגבר בנורות של פנסי הרכב, נוכל להסיק כי מדובר בתקלה במערכת החשמל של הרכב. במקרה זה, חשוב לפנות למוסך על מנת לטפל בתקלה כמה שיותר מהר.

בדיקת אוויר בצמיגים.

אחד הדברים החשובים שיש לשמור עליו הוא לחץ אוויר תקין בצמיגים. הסיבה לכך היא כי ברגע שאנו נוסעים בצמיגים עם לחץ אוויר תקין, הם מחזקים את אחיזת הכביש ואף מונעים תאונות דרכים. סיבה נוספת, מהותית גם היא, במיוחד בעידן שלנו היום, היא שצמיג שלא יהיה מנופח די הצורך, יגרום לכך שצריכת הדלק תהיה גבוהה יותר, מה שאומר שאנחנו מסתכנים גם בהוצאות מיותרות וגם בזיהום אוויר גבוה מהרגיל. ההמלצה לנו, היא שברגע שאתם ממלאים דלק, וודאו שהלחץ תקין בצמיגים לפי סוג הרכב שלכם.

מרכז שירות המכונן – שירותי רכב במקצועיות ובמהירות

אין ספק, שהמודעות היא כבר חצי הדרך לפיתרון. ביצוע של כל הטיפים הללו באופן עקבי, יכול בקלות למנוע תקלות שונות ברכב, וביקורים מיותרים במוסך. יחד עם זאת, חשוב לציין ולומר, שכל רכב חייב לעבור טיפולים שוטפים, ותפקידם של טיפולים אלה, בין היתר, הוא גם לאתר תקלות שונות שלא נגלות לנו באופן ברור בעת נסיעה שגרתית. אצלנו, במרכז שירות המכונן, תוכלו להנות משירותים שונים ומגוונים בתחום המכונאות והרכב. עם מחלקות שונות, שיסייעו לכם בתיקונים ובטיפולים מקצועיים לאורך השנים. למרות שיש דברים שניתן לאתר ולתקן בעצמנו, קיימת החובה והאחריות לבקר במוסך על מנת להיות בטוחים ורגועים שאכן הכל בסדר, ושהרכב שלנו תקין ובטוח לנסיעה.

איך נמנע הופעה של תקלות ברכב?

צרו קשר