תחזוקת רכבי שטח- רכבי 4/4רכבי שטח הם רכבים מאסיביים, בעלי יכולות משופרות, המתאימים לנהיגה בתנאים לא אופטימליים, בשטחים תפוחים ובמסלולים הרריים, הן בזכות יכולת הנעה כפולה והן בזכות אבזור מתקדם, צמיגים מותאמים ומערכות בטיחות. רכבים אלו פופולריים בישראל לא רק בקרב חובבי השטח, אלא גם ככלי עבודה יעילים, כרכבים המשדרים עוצמה וסמל סטאטוס וכרכב פנאי יוקרתי לצעירים ולמשפחות.

רכב שטח אשר משמש בפועל לנהיגה בתנאי שטח, בין אם ברמה היומית ובין אם כרכב פנאי לטיולים בשבתות, נתון לשחיקה ולבלאי ממהירות גבוהה יותר מרכבי הכביש, ועל מנת להבטיח את תקינותו ובטיחותו בכל נסיעה ותנאי, חשוב לטפל בו בקפידה, במוסך מורשה ועל פי הראות יצרן הרכב.

טיפול ברכבי שטח מצריך היכרות עמוקה ויסודית עם סוג הרכב ודרישות היצרן, והקפדה על הנחיות אלו ללא פשרות. בטרם יציאה לשטח חשוב לבדוק את מצב הצמיגים, מערכת ההיגוי והבלמים, מערכות האוורור והקירור ורכיבים רבים נוספים.

חשוב במיוחד לבצע טיפולים ותחזוקה לרכבי שטח, טרקטורים ,ג'יפים וכיוצא בזה במוסך מורשה בלבד, תוך הקפדה על בדיקה מקצועית, שימוש בחלקי חילוף מקוריים והיכרות של המכונאי עם דגם הרכב ודרישות היצרן.

מלבד טיפולים שוטפים כנדרש, רכבי שטח זוכים לביקורים סדירים במוסך, בשל הבלאי המוגבר הנדרש למערכות הרכב ולצמיגים, ועל מנת להימנע מתקלות ותאונות בתנאי שטח מאתגרים.

מוסך המכונן הוא מוסך וותיק בתל אביב, אשר שוכן ברחוב מונטיפיורי, ומשמש בית לבעלי רכבים מבית החברות דאצ'יה, ניסאן ורנו.

למוסך המכונן מחלקה מקצועית ייעודית לטיפול ברכבי שטח, הנותן מענה לדגמי השטח של החברות ניסאן ורנו, באמצעות מכונאי רכב מורשים אשר עבור התמחות מקצועית והכשרה בבית היצרניות, תוך שימוש במיטב הטכנולוגיות החדישות לביצוע כל בדיקות הרכב המתקדמות, ומתן מענה מקצועי ביד מנוסה, במקצועיות ובהוגנות מלאה.