מוסך דאצ'יהכל מי שמחזיק ברכב יודע, חובה לבקר במוסך לפחות פעם בשנה. לעיתים עושים זאת לצורך ביצוע הטיפול התקופתי הנדרש עפ"י הוראות יצרן, ואילו לעיתים מגיעים למוסך בשל תקלות שצצות ברכב, צורך בחלקי חילוף מקוריים, תיקון פחחות ועוד. 
בניגוד למוסכים רגילים, בהם מטפלים בכל סוגי הרכבים ללא כל התמחות במותג רכב מסוים, במוסכים מורשים מטעם היצרן, שמתמחים במותגים מסוימים יש ידע וניסיון שלא תמצאו במקום אחר. הצוות המקצועי במוסך מורשה, כמו מוסך דאצ'יה המכונן בתל אביב, עובר הכשרות מקצועיות, בעל ידע והבנה מלאה ומדויקת בכל המערכות ובכל הדגמים של יצרן דאצ'יה. 
אם יש לכם רכב דאצ'יה, מומלץ לפנות למוסך דאצ'יה שמתמחה בסוג הרכב שלכם ומכיר כל חלק ברכב ויודע בדיוק כיצד לטפל, כמו למשל "המכונן", שהוא מרכז שירות מורשה של דאצ'יה שם יידעו להעניק טיפול מקצועי, שמותאם בדיוק לרכב שלכם.


על דאצ'יה

דאצ'יה הינה יצרנית רכב שנוסדה בשנת 1966, ומקורה ברומניה. המותג קרוי על שם שמו הקדום של מרבית השטח בו שוכנת רומניה של היום, "דאקיה". יצרנית הרכב נרכשה על ידי קבוצת רנו בשנת 1999, ומאז הרבה מוסכים מורשים של רנו מהווים גם מוסך דאצ'יה. הדגמים הפופולריים בארץ מבית היוצר דאצ'יה הינם סנדרו, stepway, דאצ'יה דאסטר, דאצ'יה דוקר ודאצ'יה לודג'י. 


מוסך דאצ'יה – איך נדע איזה מוסך לבחור?

לרוב, מוסכים ממוקמים באזורי התעשייה של הערים השונות. כאשר חולפים על פני הרחובות שם, יכולים להבחין בכמה וכמה סוגים של מוסכים, אולם לא בהכרח להיות ערים להבדלים. בדרך כלל הם ממוקמים זה לצד זה, ולמראית עין כולם זהים בהיצע ובשירות שלהם.
איך תזהו בכל זאת מוסך דאצ'יה מורשה? בדרך כלל מרכז שירות מורשה מציב על השלט שלו את הלוגו של מותגי הרכב בהם הוא מורשה לטפל. לעיתים גם הצגת הלוגו נעשית ללא רשות, לכן תמיד כדאי לוודא במוסך עצמו האם זהו מרכז שירות מורשה של היבואן הרשמי. 
לאחר שווידאתם שהגעתם למרכז שירות מורשה, מומחה בטיפול ברכבים מסוג דאצ'יה, בחנו איך קיבלו אתכם, האם השירות אישי ומקצועי. האם הצעת המחיר לטיפול ברכב מפורטת? האם הוסברו לכם כל הפרטים. ואז תדעו שהגעתם למקום הנכון לכם.


ביקור במוסך אחת לשנה לפחות

להוציא מקרים בהם ישנה תקלה ברכב, לרוב המוסך משמש כמו רופא משפחה עבור אדם בריא – בקרה ווידוא תקינות, החלפת חלקים, בדיקת בטיחות  ועוד. הוראות היצרן מגדירות את כמות הק"מ שעשה הרכב או טיפול תקופתי אחת לשנה המוקדם מביניהם. הבטיחות שלכם ושל הנוסעים ברכב חשובה יותר מהכל ולכן צריך להיות עם היד על הדופק ולהקפיד על ביקורים במוסך.