ככה תשמרו על הרכב שלכםטיפולים לרכב נדרשים לביצוע על פי המלצות היצרן מדי תקופה מוגדרת, או מדי ניצול כמות מוגדרת של ק"מ. הטיפולים נועדו להבטיח שמירה על אורך החיים של המנוע ומערכות הרכב, בטיחות בנסיעה ונהיגה חלקה ושקטה לאורך זמן.

המונחים המקצועיים מגדירים שני סוגי טיפולים לרכב: טיפול גדול וטיפול קטן.

טיפול קטן יכלול בדיקה של רכיבים אשר נוטים לבלאי גבוה על פי היקף השימוש ברכב, בניהם רפידות בלמים ודיסקיות, ורכיבים אשר נוטים לבלאי ללא קשר להיקף השימוש דוגמת שמנים אשר סובלים מתופעת חמצון. הטיפול יכלול בדיקה של כל הרכיבים הללו והחלפה על פי צורך. רכיבים נוספים שיזכו לתשומת לב בבדיקה ובטיפול קטן הם מסננים אשר נוטים להיסתם לאורך זמן- תוך ניקוי או החלפה שלהם, למניעת נזק לרכב ותפקוד לקוי.

הטיפול הגדול מתבצע בתדירות נמוכה יותר, כולל את כל הבדיקות וההחלפות אשר קיימים בטיפול הקטן, ונוספים לו רכיבים יקרים ומורכבים יותר, אשר מצריכים בדיקה וחידוש, המתבצעים ביד מקצועית ומיומנת יותר, תוך היכרות מעמיקה של סוג ודגם הרכב ומאפייניו.

חשוב לבצע טיפולים לרכב במועד המומלץ על פי הוראות היצרן, וחשוב לא פחות לבצע את הטיפולים הללו במוסך מורשה- לדגם הרכב שברשותכם. טיפול במוסך מורשה יכלול שימוש בחלקי חילוף מקוריים, טיפול מקיף המתבסס על מאפייני הרכב, מסייע בשמירה על ערך הרכב ותקינותו לאורך זמן, מתועדים בספר הרכב ובמחשבי המוסך המורשה ומסייעים במעקב ובעת העברת בעלות ומכירה.

מוסך המכונן הוא מוסך מקצועי מוביל בתל אביב, הנותן שירות מקצועי לרכבי ניסאן, דאצ'יה ורנו, בליווי ופיקוח של היבואן המורשה קרסו מוטורס. במוסך ניתנים טיפולים מקצועיים על פי הנחיות היצרן לכל דגמי הרכבים של החברות האמורות, לרבות שירותי תיקונים מכניים ומחלקה ייעודית לפחחות רכב